Newsletter:

Podaruj Prezent Wydarzenia

Okolica

Tym, dla czego tak wielu letników wybiera Podhale i Tatry jest niewątpliwie górska okolica, pełna niepowtarzalnej kultury góralskiej, zachwycająca zapierającymi dech w piersiach widokami, kusząca atrakcjami, które są dostępne przez cały rok. Podhale jest historyczną krainą zamieszkaną przez przedstawicieli najlepiej rozpoznawanej grupy etnicznej w Polsce. Atrakcyjność kulturalna oraz przyrodnicza tej krainy sprawia, że bardzo chętnie jest wybierana przez turystów jako cel wakacyjnej podróży.

Pensjonat Pod Kotelnicą znajduje się w Białce Tatrzańskiej. Jest to podhalańska wieś w południowo-wschodniej części krainy. Malowniczo położona wioska zaprasza gości do wykorzystania jej walorów wypoczynkowych. W Białce nacieszysz oczy widokami, które można zobaczyć tylko na Podhalu. Zapraszamy w dzikie lasy oraz w ukochane polskie góry - na piesze wędrówki, przejażdżki bryczką, a zimą na narty! Są jeszcze dwie rzeczy, które rozsławiają w okolicy nasz pensjonat. Białka zaprasza do dwóch ośrodków zbierających znakomite recenzje w całym kraju - do ośrodka wodnego Bania oraz ośrodka narciarskiego Kotelnica. Hotel znajduje się właśnie Pod Kotelnicą oraz w bezpośredniej bliskości term białczańskich. Wykorzystaj atrakcje naszej okolicy i zaplanuj wypoczynek w Białce!

Rzecz jasna, położenie Białki zachęca także do wypadów do innych miejsc znajdujących się w pobliżu! Kulturalne bogactwo Podhala warto poznać zwiedzając okoliczne wsie, w których jest wiele mniej znanych zabytków kultury podhalańskiej. Białka sąsiaduje ze słynną Bukowiną Tatrzańską, która przez długie lata była ostoją "góralskości", w przeciwieństwie do "uzdrowiskowego charakteru" Zakopanego. Do dziś w niedzielę i święta można zobaczyć w Bukowinie i okolicznych wioskach osoby dumnie noszące strój góralski i posługujące się góralską gwarą.

W nieco większym oddaleniu od Białki i naszego hotelu, znajduje się stolica polskich Tatr, Zakopane. Bogactwo kulturalne popularnego Zakopca także jest nie do przecenienia. Było to miejsce ulubione przez polskich artystów, których ślady można znaleźć w całym mieście. Stanisław Witkiewicz, jego syn Witkacy, Roman Brandstaetter, Kornel Makuszyński, Julian Tuwim czy wreszcie, słynny góral Sabała - to zaledwie niektórzy artyści, którzy pozostawili po sobie ślady w Zakopanem.

Opisując okolice Białki, nie sposób nie wspomnieć o Tatrach, których widok budzi co rano gośc pensjonatu Pod Kotelnicą. Z Zakopanego Kuźnic wyruszają wycieczki na Halę Gąsienicową, Kasprowy Wierch, nad Czarny Staw, nieco dalej znajdują się natomiast słynne doliny - Kościeliska i Chochołowska. Jadąc z Białki na wschód można jednak omijając ruch zakopiański dostać się nad Morskie Oko, a stamtąd na Rysy, na Rusinową Polanę lub przez Palenicę na wycieczkę na Słowację.

pogoda

Lokalizacja i dojazd

Odległość:
Czas podróży:
Powiększ mapę
Ul. Środkowa 207a
34-405 Białka Tatrzańska, Polska
Tel.:+ 48 18 265 44 77
kontakt@podkotelnica.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij