Pensjonat pod Kotelnicą, Białka Tatrzańska
Szlaki górskie i spacerowe. Hotel Pod Kotelnicą zaprasza
Ankunft
Abfahrt

Szlaki górskie i spacerowe. Hotel Pod Kotelnicą zaprasza

09 Mai 2022

Wiosna w górach to idealny czas na poznawanie nowych szlaków górskich i wędrowanie po nowych terenach. Hotel Pod Kotelnicą znajduje się w samym sercu Białki Tatzrańskiej, to idealne miejsce wypadowe na wycieczki górskie oraz spacery po okolicznych szlakach. Poznaj najbardziej atrakcyjne doliny, szlaki i atrakcje na Podhalu.

Palenica Białczańska – Gęsia Szyja przez Rusinową Polanę: początkowo niebieski szlak na Rusinową Polanę, a od Rusinowej Polany zielony. Jest to najszybsza opcja dojścia na Gęsią Szyję. Zajmie ona 1h 40 min, podczas których przemkniecie dystans 3,4 km i pokonacie 539 metrów przewyższenia.

Doliny w Tatrach

Dolina Strążyska - jedna z reglowych dolin tatrzańskich jest częstym celem spacerów turystów z każdej grupy wiekowej. Do jej wylotu możemy dojechać własnym transportem (liczne parkingi, w tym autokarowy) albo skorzystać z komunikacji miejskiej. U wejścia do doliny znajduje się punkt zakupu biletu wstępu na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, tablice informacyjno-edukacyjne TPN-u oraz toalety. Podczas wędrówki szlakiem można podziwiać żyzną buczyną karpacką. Po kilkunastu minutach marszu przed nami lekkie, niezbyt uciążliwe podejście uwidaczniające potężną 600-metrową północną ścianę Giewontu. Poruszając się dalej dnem doliny za czarnymi znakami ukazuje się schronisko z bufetem oraz drewnianymi ławami, na których można odpocząć. 

Dolina Kościeliska – Druga co do wielkości doliną polskich Tatr (po Dolinie Chochołowskiej) i najbardziej atrakcyjna pod względem ilości wapiennych form skalnych, wąwozów, jaskiń, a także historii. Jest też jednym z najczęściej przez turystów odwiedzanych miejsc w Tatrach. Rozciąga się na długości 9 kilometrów. Jest idealną propozycją na letni aktywny dzień dla rodziny z dziećmi 

Dolina Chochołowska - będąca na pierwszym miejscu pod względem długości i wielkości dolina w Polskich Tatrach, położona w Tatrach Zachodnich na terenie podhalańskiej wsi Witów. Dolina na długości 4 kilometrów tworzy wąwóz z dwoma przewyższeniami Niżnią Bramą Chochołowską i Wyżnią Bramą Chochołowską. Dolina nazwę zawdzięcza oddalonej o kilkanaście kilometrów wsi Chochołów.

Morskie Oko

Morskie Oko - największe jezioro w Tatrach położone w Dolinie Rybiego Potoku. Jest to jezioro polodowcowe o charakterze karowo - morenowym. Wody Morskiego Oka otoczone są najwyższymi szczytami Tatr Polskich. Leży ono w kotlinie stanowiącą górną część Doliny Rybiegu Potoku. Stara nazwa jeziora to Rybi Staw od żyjącego w wodach Morskiego Oka pstrąga. Nad Morskim Okiem zlokalizowane jest schronisko PTTK świadczące usługi noclegowe oraz gastronomiczne. Szlak na Morskie Oko rozpoczyna się przy parkingu na Palenicy Białczańskiej. Jest to asfaltowa trasa licząca 9 km. Do Wodogrzmotów Mickiewicza jest możliwość przejażdżki fasiągiem, czyli wieloosobowym powozem konnym      

Droga Królewska - Ścieżka swój bieg rozpoczyna w Białce Tatrzańskiej na przystanku autobusowego obok kościoła. Początkowo prowadzi drogą asfaltową w kierunku ośrodka narciarskiego „Kotelnica Białczańska”, następnie z parkingu obok stacji wyprowadza na drogę polną w kierunku północnym a następnie w kierunku zachodnim. „Drogę Królewską” osiąga w rejonie „Nad Żłobiskami” poniżej Kotelnicy (1,1 km trasy). W tym miejscu krzyżujesię ze ścieżką spacerową koloru czerwonego z Gronia Kobylarzówki do Bukowiny Tatrzańskiej Dolnej. Można wybrać trasę czerwoną ścieżką na Groń Kobylarzówkę albo w stronę Kotelnicy i dalej do Bukowiny Tatrzańskiej. Można kontynuować wędrówkę ścieżką koloru niebieskiego do Gronia i w okolicy kościoła wędrując do Leśnicy w kierunku osiedla Sądel, następnie os. Stefany, os. Gały, gdzie spotykamy się ze szlakiem spacerowym koloru żółtego prowadzącego do Gronia i Białki Tatrzańskiej (Litworowy Staw). Dalsza trasa biegnie w kierunku osiedla Wojtusice gdzie łączy się ze szlakiem spacerowym koloru zielonego prowadzącego do Gronia i dalej do Białki Tatrzańskiej Kaniówka.  Ścieżka koloru niebieskiego doprowadza do Gliczarowa Górnego, gdzie łączy się ze szlakiem turystycznym koloru czerwonego prowadzącym z Chochołowa w Pieniny. Szlakiem tym można kontynuować trasę w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej – Bieńkowski Wierch.

 

Wirtualny spacer
siehe auf der Karte
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen