Pensjonat pod Kotelnicą, Białka Tatrzańska
Babia Góra – wycieczka w Beskid Żywiecki
Ankunft
Abfahrt

Babia Góra – wycieczka w Beskid Żywiecki

27 Jul 2021

Wycieczka na Babią Górę (1725 m n.p.m) jest wspaniałym pomysłem na aktywne spędzenie czasu. Gdy będziecie Państwo w naszym hotelu warto zaplanować taką atrakcję i odwiedzić jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Przedstawiamy kilka wskazówek i informacji o szlakach, o tym co warto ze sobą zabrać, ile czasu zajmuje zdobycie szczytu, czy dzieci dadzą radę wspiąć się na najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego?

Babia Góra szlaki

Odległość od Białki Tatrzańskiej do początku szlaku 56 km. Samochodem najlepiej kierować się Białka Tatrzańska - Nowy Targ - Czarny Dunajec – Jabłonka - Zubrzyca Dolna - Zubrzyca Górna - Przełęcz Krowiarki. Przejazd samochodem ok 1h 10 min. Koszt wstępu do Babiogórskiego Parku Narodowego bilet normalny 7 zł., bilet ulgowy 3,5 zł. Szlak czerwony na Babią Górę przez Sokolicę - wejście ok. 2,5 h szlak wiedzie przez cały czas do góry, po ok. 40 min docieramy na Sokolicę. Sokolica jest pięknym punktem widokowym, z którego można podziwiać Beskid Żywiecki i Zawoję wraz z Ośrodkiem Narciarskim Mosorny Groń, który znajduje się po przeciwnej stronie. Trasa wiedzie głównie lasem. Po wyjściu na wysokość ok 1500 m n.p.m. skały i głazy - trasa między kosodrzewiną i polanami.

Babia Góra pogoda, warunki

Ostatnie pól godziny trasy to spacer w ciągłym wietrze. Warto mimo pięknej pogodny „na dole" mieć w plecaku bluzę czy kurtkę przeciwwiatrową. Babia Góra jest miejscem, w którym rzadko kiedy nie wieje zimny, porywisty wiatr. Na szczycie jest zbudowana z kamieni „osłona" przeciwwiatrowa, gdzie można odpocząć po wymagającej trasie. Powrót to zejście tym samym szlakiem czerwonym lub niebieskim przez schronisko Markowe Szczawiny - trasa dłuższa, początkowo strome zejście w dół po skałach i głazach, po minięciu schroniska czeka nas przyjemna trasa żwirowa wzdłuż lasu.

Babia Góra z dziećmi

Przejście trasy do góry szlakiem czerwonym, później niebieskim z dwoma dłuższymi przerwami po pół godziny to czas ok. 7,5 godziny z dziećmi w wieku 9 i 10 lat, które tę trasę mogą pokonać samodzielnie. Trasa bardzo dobrze oznakowana z miejscami na odpoczynek w postaci drewnianych ławeczek, punktów widokowych.

Wirtualny spacer
siehe auf der Karte
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen