Pensjonat pod Kotelnicą, Białka Tatrzańska
Wycieczka rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego
Ankunft
Abfahrt

Wycieczka rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego

23 Jul 2021

Jeśli jesteś miłośnikiem dwóch kółek, lubisz ciekawe wycieczki rowerowe, podczas których poznajesz nowe miejsca i atrakcje, kochasz aktywnie wypoczywać oraz chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę na rowerze, mamy dla Ciebie coś ekstra! Zaproś znajomych, zabierz rodzinę albo wybierz się w pojedynkę na fantastyczną wyprawę rowerową urokliwym szlakiem wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Z hotelu „Pod Kotelnicą” do trasy Velo Czorsztyn dzieli Was tylko 19 km. 

Velo Czorsztyn - trasa, dojazd, parkingi, atrakcje 

Trasa rowerowa Velo Czorsztyn bije rekordy popularności, dlatego odpowiadając na Państwa najczęstsze zapytania przygotowaliśmy garść informacji, które jeszcze lepiej zobrazują i przedstawią, jak wygląda trasa rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego.

Jak wygląda trasa rowerowa Velo Czorsztyn?

Jest to „prawdziwa” ścieżka rowerowa tzn. wylana z betonu. Jej powierzchnia jest gładka i jazda po niej jest bardzo przyjemna.

Czy można coś zjeść na miejscu?

Tak, ponieważ na trasie dostępne są kawiarnie oraz budki z przekąskami, napojami oraz grillem. Każdy obiekt gastronomiczny wyposażony jest w leżaki, a niektóre w boiska do siatkówki.

Czy trasa jest trudna i wymagająca? Czy dzieci sobie poradzą?

Sama trasa jest przyjemna i dość prosta, dlatego dzieci w wieku około 13 lat dadzą sobie świetnie radę i przejadą całą pętle samodzielnie. Jest kilka podjazdów, na których mniej wprawieni kolarze będą musieli podejść pieszo oraz kilka ciekawych zjazdów, do których koniecznie trzeba mieć sprawne hamulce w rowerze.

Czy po drodze czekają nas jakieś dodatkowe atrakcje?

Trasa jest bardzo urokliwa, przez większość drogi jedzie się wzdłuż wybrzeża jeziora, gdzie można podziwiać tafle wody, żaglówki czy zamek w Niedzicy i Czorsztynie. Na trasie pojawiają się campingi, dlatego możliwy jest nocleg pod namiotem przy trasie Velo Czorsztyn. Pierwszą atrakcję jaką spotykamy na trasie jest zamek w Niedzicy, który warto zwiedzić. Bilet normalny to koszt 19 zł, natomiast ulgowy 14 zł - zamek można zwiedzać w sezonie między 9:00 a 18:30, natomiast poza sezonem między 9:00 a 15:30. Dodatkową atrakcją jest kościół w Dębnie.

Trasy rowerowe wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Pętle można zakończyć na dwa sposoby: 

1. trasa krótsza, na której trzeba przeprawić się przez jezioro statkiem, który odpływa co 15 minut 

2. trasa dłuższa, która prowadzi przez miejscowość Czorsztyn, którą poprzedza dość długi i stromy podjazd pod górę

- w przypadku wyboru krótszej trasy mamy do pokonania 30 km, natomiast dłuższej nieco ponad 40 km

- niezależnie od tego, którą trasę wybierzemy czeka nas jedno utrudnienie w postaci przejechania przez most, na którym jest ruch wahadłowy i nie ma ścieżki rowerowej

Jak dojechać na miejsce, gdzie rozpocząć trasę? 

Trasę można rozpocząć w wielu miejscach, ponieważ co chwilę występują parkingi, na których można zostawić samochód. Dostępne są również wypożyczalnie rowerów. Dlatego nie trzeba mieć swoich.

Mamy nadzieję, że taka forma wypoczynku będzie źródłem wspaniałych emocji i być może stanie się ona początkiem nowej pasji.

 

 

 

 

Wirtualny spacer
siehe auf der Karte
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen